Krakow Restaurant

Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują równie pyszne dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie można znaleźć też mniej popularne dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz potrawy z wielu miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Obiad na włoską modę bez wyjątku powinien obejmować również wino. Lampka czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. potrawy serwowane w la Grande Mamma Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroki wachlarz win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film