dętka do roweru duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju aut znakomicie wiedzą, że żeby zdołać upajać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go dobrze przygotować. Sporo osób niemniej jednak nie użytkuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go poprawnie naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz sztampowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź też przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy przecież, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej należałoby spowodować elementy oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower dokumentnie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w trakcie całego sezonu.